ESET NOD32 Antivirus - ICT Tech s.r.o.

ICT TECH s.r.o.
Váš partner v oblasti informačních technologií
ICT Tech s.r.o.
Přejít na obsah

ESET NOD32 Antivirus

ESET
ESET NOD32 Antivirus
NOD 32 Antivirus je základní bezpečnostní produkt společnosti ESET. Byť se jedná o základní ochranu počítače, NOD32 dokáže nabídnout nejnovější pokročilé technologie a reagovat tak na novodobé typy hrozeb. Celé portfolio bezpečnostních produktů ESET včetně toho základního klade důraz na bezchybnou ochranu a nenáročný provoz.
Technologie
Základní verze produktu obsahuje detekční technologie schopné reagovat primárně na lokální nákazu zařízení. Uživatel je spolehlivě chráněn ale i v prostředí internetu. ESET aktivně blokuje podvodné stránky nebo stránky obsahující škodlivý kód, který by mohl poškodit počítač.
Ransomware Shield
Ransomware je typ počítačového viru, který zašifruje uživatelská data, jako jsou fotky, videa a dokumenty, nebo rovnou uzamkne celý počítač. Uživatel je následně vydírán, aby za zpřístupnění svých dat zaplatil výkupné. To se obvykle pohybuje v řádech desítek tisíc korun. K odemčení počítače nebo obnově zašifrovaných dat však nemusí dojít ani po zaplacení výkupného. Vše záleží na dobré vůli vyděračů.
Ransomware se dokáže maskovat jako systémová aplikace a tím svou přítomnost v počítači skrýt do doby, než dostane příležitost zašifrovat data.

ESET pomocí technologie Ransomware Shield hlídá operační systém a aplikace. Zná chování typické pro ransomware, a tak podezřelé aktivity včas spolehlivě odhalí a zabrání ztrátě cenných dat.
Exploit Blocker
Běžně používané aplikace jako čtečky PDF nebo programy Office mohou obsahovat chyby v zabezpečení. Těch pak využívají útočníci pro ovládnutí počítače nebo šíření škodlivého softwaru. K odstranění chyb v programech slouží aktualizace. Ani aktualizovaný software ale nelze s naprostou jistotou označit za bezchybný.
ESET využívá technologii Exploit Blocker pro odhalení chyb v nejčastěji používaných aplikacích. Pokud dojde k pokusu o zneužití zranitelnosti (chyby) v programu, ESET neprodleně zareaguje a útočníkův pokus zablokuje.
Cloudová ochrana, techniky strojového učení a ochrana operační paměti
Antivirové řešení ESET nepřetržitě čerpá informace o nových hrozbách z cloudové reputační databáze ESET LiveGrid. Ta je sdílena pro všechna zařízení využívající bezpečnostní produkty ESET. Do této databáze každou vteřinu přispívají miliony zařízení po celém světě. Uživateli přináší jistotu, že ESET má vždy aktuální informace o novodobých hrozbách.
Do všech antivirových produktů ESET jsou implementovány pokročilé metody strojového učení, které dokážou odhalit škodlivý program na základě pouhé podobnosti s jiným, již známým vzorkem. Díky tomu lze odhalit počítačový vir, který se vyskytl úplně poprvé a o němž nejsou k dispozici žádné informace. Stačí, aby se chování takového viru podobalo některému z již v minulosti detekovaných.
Moderní malware nemusí vždy vytvářet soubory na pevném disku. Pro některá antivirová řešení je tento typ škodlivých programů neviditelný. ESET vyniká patentovanou technologií Advanced Memory Scanner, která v reálném čase hlídá operační paměť počítače. Pokud se v paměti nachází škodlivý program, ESET jej zneškodní a doporučí uživateli kroky pro bezpečné vyčištění hrozby.
Minimální nároky na hardware
ESET dlouhodobě drží nejvyšší ocenění v kategorii nízkých nároků na hardware počítače. Uživatel tak má jistotu, že se jeho zařízení po instalaci nezpomalí. Antivirové řešení ESET kloubí vysoké nároky na zabezpečení s minimálními požadavky na výpočetní výkon přístroje. Spolehlivě tak zabezpečíte i méně výkonné anebo starší počítače, které ještě nemusí do šrotu.
U počítačů s moderními operačními systémy Windows ESET dokáže počítači po instalaci ulevit a zvýšit odezvu systému. Antivirus dodávaný jako součást Windows totiž v nezávislých testech dosahuje horších výsledků ve srovnání s antivirovým řešením od ESETu.
Herní mód
Hráči počítačových her bezesporu ocení herní mód. ESET je možné při hře přepnout do nastavení, kdy pozdrží veškerá oznámení a zbytné systémové prostředky poskytne aktivní hře. Díky tomu počítač při hraní dosahuje svého maximálního potenciálu.  
KONTAKT

Vrbova 1819, areál garáží
+420 603 320 783
info@ict-tech.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
ICT Tech s.r.o.
Vrbova 1819
Praha 4 - Braník
147 00

IČ: 03797724
Návrat na obsah